آموزش درست مسواک زدن در ۵ مرحله

مسواک زدن قوانین خاص خود را دارد. این طور نیست که فقط خمیر دندان را به مسواک بزنیم و مسواک را به دندان ها بمالیم. شما باید اصولی مسواک بزنید تا از دندان هایتان محافظت کنید. در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان اموزش صحیح مسواک زدن را به صورت تصویری به شما نشان میدهیم. امیدواریم از دیدن این تصاویر بهره کافی را ببرید و بتوانید به درستی مسواک بزنید.

نحوه صحیح مسواک زدن

روش صحیح مسواک زدن

با توجه به تصاویر زیر قدم به قدم مسواک بزنید. یادتان باشد مسواک زدن تنها کافی نیست و حتما نخ دندان هم باید بکشید.

روش صحیح مسواک زدن : مرحله‌ی ۱

آموزش درست مسواک زدن در 5 مرحله

به گزارش پارسی وان برای مسواک زدن صحیح باید از سطوح داخلی و بیرونی دندان‌ ها شروع کنید. ابتدا مسواک را با زاویه‌ی ۴۵ درجه با دستتان نگه‌ دارید .طوریکه نصف عرض مسواک با خط لثه تماس داشته باشد. اطمینان کسب کنید مسواک را درست به پشت دندان‌ هایتان میکشید.

روش صحیح مسواک زدن : مرحله‌ی ۲

آموزش درست مسواک زدن در 5 مرحله

در مرحله دوم باید مسواک را روی سطح دندان حرکت بدهید. در این قسمت مسواک خود را صاف نگه‌دارید و روی سطحی از دندان که با آن غذا را می‌جوید جلو عقب بکنید.

روش صحیح مسواک زدن : مرحله‌ی ۳

آموزش درست مسواک زدن در 5 مرحله

در مرحله سوم زمانیکه به سطح داخلی دندان‌ های جلویی رسیدید به مسواک یک شیب عمودی بدهید و با نوک مسواک پشت دندان هایتان بکشید.

روش صحیح مسواک زدن : مرحله‌ی ۴

آموزش درست مسواک زدن در 5 مرحله

در مرحله چهارم مواظب باشید در نزدیک لثه‌ ها آرام مسواک را حرکت دهید. مراقب باشید خیلی به لثه ها فشار وارد نشود و خون نیاید.

روش صحیح مسواک زدن : مرحله‌ی ۵

آموزش درست مسواک زدن در 5 مرحله

در مرحله پنجم روی زبانتان را با حرکاتی از عقب به جلو مسواک بزنید تا ذرات غذا را پاک‌کرده و باکتری‌هایی که عامل ایجاد بوی بد در دهان هستند را نابود کنید.

امیدواریم از مطالبی که در این بخش از سایت پارسی وان در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید و بتوانید از این به بعد بهتر مسواک بزنید.

نوشته آموزش درست مسواک زدن در ۵ مرحله اولین بار در مجله پزشکی آسان طب پدیدار شد.