راه درمان سوزش ادرار با داروهای گیاهی

درمان سوزش ادرار راههای مختلفی دارد. اول از همه بگوییم که سوزش ادرار نشانه عفونت ادرار است. اگر حس کردید سوزش ادرار دارید سریعا یا به پزشک مراجعه کنید یا داروهای گیاهی زیر را امتحان کنید. البته همینطور که میدانید داروهای شیمیایی عوارض خاص خود را دارد.

در این بخش از مجله پزشکی آسان طب اطلاعاتی را درباره ی درمان سوزش ادرار با داروهای گیاهی در اختیارتان می گذاریم.

ادرار می تواند نشان دهنده عفونت مجاری ادراری، التهاب مثانه، بیماری مقاربتی، سوزاک، التهاب پروستات، مصرف خوراکیهای پر ادویه، قهوه، چای، الکل، خوراکی های اسیدی، مواد شیمیایی، ضربه و عفونت های قارچی باشد.

درمان خوراکی سوزش ادرار:

تخم کاهو، مغز تخم کاهو، تخم کدو، بابونه، تخم خربزه، ترنجبین، شربت زرشک، مربای آلبالو، آب اسفناج، آب کاهو و آب کنگر.

درمان گیاهی سوزش ادرار:

۱- چکاندن آبمیوه به در مجاری ادرار جهت رفع سوزش و معالجه جراحات آن مفید است.

۲- جوشانده ریشه شیرین بیان نافع است.

۳- دم کرده بادرنجبویه مفید است.

۴- جوشانده ریشه ذرت مفید است.

۵- عصاره اسفناج با شکر برای سوزش مجاری ادرار مفید است.

۶- جوشانده ریشه نیلوفر مفید است.

درمان سوزش ادرار با عرقیات:

عرق بارهنگ، بنفشه معطر، پنیرک، خارخَسَک، خرفه، رازیانه و عرق ختمی.

درمان با آبمیوه جات:

آب آلبالو و آب خربزه مفید است.

راه درمان سوزش ادرار با داروهای گیاهی

راه درمان سوزش ادرار با داروهای گیاهی

درمان سوزش ادرار با داروهای گیاهی

برای درمان سوزش ادرار می توان از داروهای ختمی،پنیرک و کاسنی استفاده کرد.هم چنین داروی گیاهی به نام سه پستان برای درمان سوزش ادرار بسیار مفید است.

یک نوع درمان گیاهی سوزش ادرار جوشانده عناب خشک به مقدار ٣٠ تا ۴٠ گرم در یک لیتر آب که به مدت نیم ساعت بجوشد براى درمان ناراحتی های مجارى ادرار مفید است.

گل و ریشه نیلوفر آبى براى درمان گیاهی سوزش ادرار مصرف می شود. یک قاشق قهوه خورى گل خشک نیلوفر آبى را در یک فنجان آبجوش به مدت ١٠ دقیقه دم کنید و روزى ٢ إلى ٣ فنجان میل کنید.

ادرار نکردن، دستگاه بدن را مسموم می سازد، در چنین مواردى باید سه یا چهار قاشق قهوه خورى پیاز رنده شده را روى نان و مربا ریخت و خورد و یا آن را با سوپ شیر و یا سوپ سبزى مصرف نمود.

جوشاندهء برگ زغال اخته ی فرنگى به مقدار سى گرم در یک لیتر آب براى بچه‌هایى که ادرار خود را نمى توانند نگه دارند و پى در پى ادرار می کنند توصیه شده است.

با بادام شیرین شربتى بنام (شربت بادام) تهیه مى کنند که در مورد التهاب و تورم اعضاء تناسلى و ادرار مفید است. این شربت خنک و مسکن مى باشد و براى تهیه ی آن باید اینطور عمل کرد:

یک کیلو گرم بادام را باید پوست کند و آن را در هاونى که کمى آب دارد کوبید تا خمیرى بدست آید. این خمیر را در یک لیتر آب و پانصد گرم شکر حل کرده بعد آن را در صافى با فشار صاف کرده و هفتصد گرم قند و دویست و پنجاه گرم عرق بهار نارنج را به آن اضافه مى نمائیم شربت حاضر است.
اگر شیره ی تخم کدو را در شیر یا آب بپزید، درد ورم مجارى ادرار را بر طرف مى کند.
با بادام شیرین، شیر بادام را تهیه مى کنند که مصرف آن براى درمان مجارى ادرار توصیه مى شود. پنجاه گرم بادام شیرین و پنجاه گرم شکر یا عسل و یک لیتر آب لازم است. بادامها را در آب نیم گرم بخیسانید و پوست بکنید و آن را در هاونى که کمى آب سرد در آن ریخته‌اید بکوبید تا خمیرى به دست آید. بعد این خمیر را با آبى که مانده است مخلوط و حل کنید. شکر یا عسل را در آن بریزید و خوب هم بزنید تا حل شود و بعد آن را از صافى نازکى رد کنید.

راه درمان سوزش ادرار با داروهای گیاهی

راه درمان سوزش ادرار با داروهای گیاهی

 درمان سوزش ادرار با اسانس آویشن

اسانس آویش دارای قدرت آنتی باکتریال است که می‌تواند به پیشگیری از عود عفونت ادراری کمک کند. ۲ قطره اسانس آویشن را روی یک حبه قند یا یک قاشق عسل بچکانید، دو بار در روز می‌توانید این مقدار مصرف کنید، ولی بدون نظر پزشک تان از این مقدار فراتر نروید.
به عنوان مکمل، می‌توانید از اسانس چوب گل رز و ملالوکا برای ماساژ زیر شکم استفاده کنید

درمان سوزش ادرار با زغال اخته

زغال اخته در صدر میوه‌های ضدعفونت ادراری قرار دارد. پزشکان و محققان حوزه تغذیه این میوه‌های قرمز را بهترین سلاح برای حفاظت از مجاری ادراری می‌دانند به خاطر این که حاوی خواص آنتی بیوتیکی و آنتی‌اکسیدانی است. این میوه‌های ریز حالت اسیدیته ادرار را بیشتر کرده و به همین دلیل هر نوع باکتری را دفع می‌کنند. زغال اخته از بین برنده باکتری‌ها است و قبل از آن نیز اجازه نمی‌دهد این عناصر مزاحم به بافت‌های مجاری ادراری بچسبند. توصیه می‌کنیم خودتان زغال اخته را تهیه کرده و آب آن‌را بگیرید؛ به خاطر اینکه آب زغال‌اخته‌های حاضری حاوی قند زیادی هستند و ترکیبات مفید خود را از دست داده‌‎اند؛ پس بهتر است خودتان دست به کار شوید.

درمان سوزش ادرار با آب پرتقال و آب لیموترش

حتما می‌دانید که پرتقال و لیموترش جزو میوه‌های سرشار از ویتامین C هستند. اگر به دنبال معجون سلامتی هستید صبح‌ها آب دو عدد پرتقال را با آب نصف لیموترش ترکیب کرده و نوش جان کنید. این آبمیوه‌ی طبیعی باعث مقابله با عفونت ادراری می‌شود. علاوه بر این آب پرتقال و لیموترش به تمیز شدن روده‌ها نیز کمک زیادی می‌کند.

نوشته راه درمان سوزش ادرار با داروهای گیاهی اولین بار در مجله پزشکی آسان طب پدیدار شد.