طرز تهیه ماست خانگی در منزل و تصاویر

ماست خانگی فواید زیادی دارد و نسبت به ماست های آماده بهتر است . به عنوان مثال ماست خانگی شیر خشک ، نشاسته ، مواد نگهدارنده و افزودنی های دیگری ندارد . به شما پیشنهاد میکنیم سعی کنید همیشه یا حداقل گاهی خودتان در خانه ماست خانگی تهیه کنید . اگر مشکلتان نداشتن وقت است باید بگوییم ماست خانگی از یه وعده غذایی ساده هم کمتر وقت شما را میگیرد . فواید ماست برای سلامت و پوست و موی ما بسیار زیاد است. در این پست از مجله پزشکی آسان طب طرز تهیه ماست خانگی در منزل را برایتان گردآوری کرده ایم .

نکاتی برای تهیه ماست خانگی در منزل

در طرز تهیه ماست خانگی آمده است که برای تهیه ماست خانگی از شیر خوب استفاده کنید . سعی کنید از شیرهای کیلویی یا محلی و چرب استفاده کنید . شیرهای پاستوریزه خیلی چرب نیست .

در ضمن یادتان باشد شما برای تهیه ماست به مایه ماست (همان ماست اماده ) نیاز دارید . میتوانید از ماست قبلی خود کمی برای این کار نگه دارید . اگر ماستی که انتخاب کردید شیرین باشد ماست نهایی شما هم شیرین می شود . ولی اگر مایه ماست تان ترش باشد ماست شما هم در نهایت ترش می شود . حتی اگر ماستتان بی مزه باشد ماست نهایی شما هم بی مزه می شود . پس در انتخاب ماست به عنوان مایه دقت کنید.

 

مواد لازم و طرز تهیه ماسک خانگی

مود لازم برای ساخت ماست در منزل عبارت است از :

مواد لازم برای تهیه ماست خانگی

شیر….. یک لیتر

ماست….. دو قاشق ( اگر ماست رقیق بود نصف لیوان )

طرز تهیه ماست خانگی در منزل و تصاویر

طرز تهیه ماست خانگی ۱

طرز تهیه ماست خانگی چگونه است ؟

در مرحله اول برای تهیه ماست خانگی شیر را در قابلمه ای بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید . وقتی شیر شروع به جوشیدن کرد حدود بیست دقیقه اجازه دهید تا حسابی بجوشد و کمی غلیظ تر شود . با این کار شما ماست سفت تری خواهید داشت . اگر ماست رقیق دوست دارید نیازی به این بیست دقیقه نیست .

طرز تهیه ماست خانگی در منزل و تصاویر

طرز تهیه ماست خانگی ۲

به گزارش آسان طب در این مرحله شیر را در ظرف اصلی که قرار است ماست را در ان تهیه کنید بریزید . شما میتوانید از هر ظرفی برای این کار استفاده کنید . ولی خب بهترین ظرف، ظرف سفالی بدون لعاب است .

طرز تهیه ماست خانگی در منزل و تصاویر

کمی صبر کنید تا شیر خنک شود . دمای شیر باید میانه باشد . یعنی نه خیلی خنک شود و نه اینکه داغ باشد . شیر باید در حدی باشد که وقتی انگشت کوچکمان را چند ثانیه در شیر گذاشتیم انگشتمان کمی گز گز کند . اگر دماسنج داشتید دمای شیر باید تقریبا ۴۰ تا ۴۵ درجه سانتیگراد باشد.

اگر ماست مایه شما سفت است میتوانید با دو قاشق شیر ان را کمی رقیق کنید .

طرز تهیه ماست خانگی در منزل و تصاویر

طرز تهیه ماست خانگی ۴

در این مرحله باید ماست را به شیر اضافه کنید و حسابی هم بزنید تا کاملا ترکیب بشود .

طرز تهیه ماست خانگی در منزل و تصاویر

طرز تهیه ماست خانگی ۵

برای این کار میتوانید از هم زن فنری ، قاشق یا چنگال کمک بگیرید .

طرز تهیه ماست خانگی در منزل و تصاویر

طرز تهیه ماست خانگی ۶


به گزارش آسان طب ، یک دستمال تمیز روی ظرف بگذارید تا اگر شیر بخار کرد مجددا به داخل ظرف برنگردد . سپس در ظرف را بگذارید .

طرز تهیه ماست خانگی در منزل و تصاویر

طرز تهیه ماست خانگی ۷

شیر باید جایی گرم باشد . برای اینکار میتوانید ظرف را کنار رادیات یا بخاری بگذارید و فردا صبح بردارید . یا اینکه یک پتوی گرم رویش بگذارید تا جای ظرف گرم باشد .

حدودا ۱۲ ساعت بعد ماست اماده است . ان را داخل یخچال بگذارید و بعد از یک روز استفاده کنید . سعی کنید ان روز قاشق را در طرف ماست نکنید . چون ممکن است ماست اب بیندازد و رقیق شود .

طرز تهیه ماست خانگی در منزل و تصاویر

طرز تهیه ماست خانگی ۸

نوشته طرز تهیه ماست خانگی در منزل و تصاویر اولین بار در مجله پزشکی آسان طب پدیدار شد.